Blog > Komentarze do wpisu
Fotodej w Pałacu Poznańskiego

W minioną sobotę w Łodzi odbyła się kolejna odsłona przemiłej inicjatywy o nazwie "FotoDej". Organizatorem jest MMŁódź i tym razem w siódmej odsłonie miłośnikom fotografii udostępniono cudowne wnętrza Pałacu Pozńańskich przy ulicy Ogrodowej. Normalnie panuje tam surowy zakaz fotografowania, ale w tym dniu przez niemal 4 godziny można było sobie poużywać niemal bez ograniczeń.

Podobnie jak poprzednie edycje i ta odsłona spotkała się z wielkim zainteresowaniem wśród miłośników fotografii. Przybyli licznie, ponoć nawet około 400 osób - a wśród nich praktycznie cały przekrój ludzi zainteresowanych tematem: od małych dzieci z aparatami w telefonach, poprzez młodszą i starsza młodzież z aparatami popularnymi na zaawansowanych fotografach z najwyższej jakości sprzęcie kończąc. Co bardzo sympatyczne, jak zwykle dało się zauważyć ogólnie panująca otwartość i kulturę wśród fotografujących.

Wnętrza Pałacu Poznańskiego w Łodzi

Ja zabrałem na ten spacer Rolleicorda Va załadowanego Neopanem 100 i dwoma 400-tkami w zapasie. Spodziewałem się, że będzie b. dużo ludzi, wiec postanowiłem wykorzystać tą ilość w połączeniu z pięknymi wnętrzami do kolejnych prób z wielkrotną ekspozycją. Na miejscu zrobiłem w sumie pięć zdjęć, z czego trzy Wam prezentuje na blogu.

Pałac Izraela Poznańskiego w Łodzi

Pałac Izraela Poznańskiego powstał na przełomie XIX i XX wieku. Do dziś po Łodzi krąży anegdota, że architekt zapytawszy o to, w jakim stylu ma zaprojektować pałac otrzymał odpowiedź "Jak to, w jakim stylu? Mnie stać na wszystkie". Często pałac nazywany jest Łódzkim Luwrem. Wszystkie trzy zdjęcia wykonałem na przepięknej sali głównej znajdującej się na piętrze. Obecnie znajduję się w nim Muzeum Miasta Łodzi.

Detale w Pałacu Poznańskiego w Łodzi

Przy okazji przytrafiła mi się zabawna historia i stary aparat ściągnął na mnie ekipę telewizyjną TVP Info, która bardzo chciała się czegoś o nim więcej dowiedzieć. Zupełnie nie planując trafiłem z Rolleicordem do wieczornego wydania ŁWD.

Technicznie: Rolleicord Va + Xenar + Fuji Neopan Acros 100 (Aculux3/1+9/6,5'/24C).

Więcej:

środa, 17 marca 2010, bolas

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: citizen, 170.252.72.*
2010/03/17 15:14:40
Pierwsze zdjęcie doskonale oddaje nastrój przepięknego, fabrykanckiego wnętrza z epoki - gdzieś tam Muller rozmawia z Borowieckim, Welt goni Grosglika ... Światło, detale, nastrój. Super.
-
2010/03/20 22:54:19
fantastyczne te zdjęcia na długim czasie naświetlania, jak by po pałacu spacerowały duchy...