Blog > Komentarze do wpisu
Ślubne focenie na Zdrowiu

Spacerując po Łodzi często można się natknąć na pary nowożeńców robiące sobie sesje ślubne w różnych dziwnych miejsach. Ostatnio brali ślub moi przyjaciele, więc zaproponowałem im "sesję" Drewniakiem. Zrobiliśmy w sumie aż dwa zdjęcia w szlagierowym miejscu - Parku na Zdrowiu. Okazja specjalna, bo to w końcu raz w życiu, a Wam zapodaję, bo to była kolejna okazja do sprawdzenia Drewniaka. Tym razem jednak zdjęcia powstało nie na tradycyjnym negatywie, a na bromosrebrowej płycie szklanej, która miałem okazję sporządzić sobie na warsztatach jakiś rok z hakiem temu. 

Płytka leżała sobie spokojnie w lodówce, bo nie bardzo mogłem się zdecydować na co ją poświęcić no i w końcu trafiła się okazja. Podczepiłem się pod ich normalną, cyfrową sesję ślubną czekając na swoją okazję. W końcu na sam koniec zrobiliśmy dwa zdjęcia. Płyta miała czułośc około ... 3 ASA, więc wymagała dość długiego naświetlania, prawie 4 sekund. Wytrwali jednak w bezruchu, dzięki czemu coś nam tam finalnie wyszło.

Ciekawostką, bardzo z resztą miłą jest to, że jest ona nieczuła na kolor czerwony, dzięki czemu można ją sobie wywoływać przy czerwonym świetle. Urok takiego procesu jest potężny, sam sposób rysowania się obrazu na płycie do finalnej swej postaci, co tu dużo mówić, dla mnie jest czarujący. Oczywiście obraz ma wiele wad jak widzicie ... płyta była oblewana ręcznie a nie fabrycznie, więc rogi obrazu są lekko właśnie takie rozlane. Lekko nieszczelna kaseta puściła ciut światła w rogach, przez co są nieco jaśniejsze. No i finalnie delikatny luz na tylniej ścianie przesunął mi minimalnie ostrość z postaci na ... tło ;) Całość jednak ma wiele uroku i myślę, że warto Wam efekt pokazać. Na chwilę znowu udało się cofnąć do początków XX wieku ... :) Młodym zaś jeszcze raz życzę wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia ;)

Technicznie: Drewniak 13x18, Xenar 4,5/150mm (r.1928), sucha płyta, R09 OneShot 1:100/24C/18'

Więcej:piątek, 17 czerwca 2011, bolas

Polecane wpisy

Komentarze
2011/06/17 23:51:00
Zazdroszczę Ci! Ja też chcę szklaną płytkę. Nawet jak będzie mieć 3 ASA ; )
-
Gość: Włodi, *.dynamic.chello.pl
2011/06/18 00:30:34
Niedawno uczestniczyłem w cyklu warsztatów fotografii tradycyjnej i jednym z tematów był wielki format. Momentalnie złapałem bakcyla i powoli rozglądam się za jakimś LF, bo robienie zdjęć takim aparatem to coś niesamowitego :)
-
2011/06/20 10:53:33
Świetny pomysł, szkoda jednak że panna młoda "figlarnie" zadarła nóżkę do góry - psuje to całe zdjęcie.