Blog > Komentarze do wpisu
Spacer Targową

Korzystając z chwili wolnego wybrałem się na spacer w ulubione łódzkie, fabryczne okolice. Tym razem padło na Targową, która pełna jest wszelakich łódzkich perełek. Znajdziemy tu przecież i niesamowite fabryki, jak i piękne choć zaniedbane kamienice i famuły robotnicze, czy pofabrykanckie pałace i ogrody. Dodatkowym plusem jest też to, że obecnie Targowa nie pełni żadnej ważnej funkcji komunikacyjnej i pomimo iż znajduję się w centrum, życie na niej płynie w wyjątkowo spokojnym tempie. Niebawem ma się to zmienić, stąd też warto czasem ją odwiedzić zanim jej oblicze zmieni się.

Bardzo lubię ten sposób fotografowania Łodzi. Bez pomysłu i planu po prostu wychodzę, wiedząc że prędzej czy później muszę wejść na jakąś scenkę, która przypadnie mi do gustu i skusi do wyjęcia aparatu. Tak się stało i tym razem, a całą sytuacje sprowokował widoczny na scenie kocur. Już w złości przeklinałem, że nie udało mi się złapać na pasach staruszki uprawiającej "nordic walking", a tu chwilkę później pojawił się nagle jeszcze lepszy kadr. Dosłownie na kilka sekund kot wystawił łeb, a wspomniana staruszka śmignęła o swych kijkach w tle. Szybko wcisnąłem spust, po czym odetchnąłem i zadowolony poszedłem dalej ... Lubię takie spacery.

Technicznie: Rolleicord Va + Xenar 3,5/75mm na Kodak Trix400, Ultrafin Plus 1+6/20C/8,5'

W pobliżu:

wtorek, 29 października 2013, bolas

Polecane wpisy

Komentarze
2013/11/11 19:20:19
Wyprowadziłem się stamtąd jakieś 3 lata temu (teraz już 4 leci). Ciężki łódzki klimat dla przyjezdnego czasami dawał się we znaki, ale po tych kilku latach człowiek patrzy na te zdjęcia z sentymentem.
-
2014/10/23 20:57:56
jest coś wyjątkowego w naszym mieście do czego chce się wracać, może to tylko przyzwyczajenie... nie wiem co ale coś jest :)