Blog > Komentarze do wpisu
Sanok na Placu Wolności

W końcówce grudnia spacerując wpadłem na Placu Wolności na taki dość niecodzienny widok. Jeden z łódzkich zabytkowych tramwajów Sanok jeździł sobie dookoła placu czarując wszystkich swoim widokiem. Akurat miałem przy sobie Tenaxa, więc popełniłem kilka strzałów.

Ciekawa scenka. Współczesne tramwaje zwalniały jakby patrząc z podziwem na szanownego emeryta. Zdecydowanie najlepszym momentem była chwila, gdy motorniczy współczesnego tramwaju pożyczał od motorniczego Sanoka wajchę do zmiany zwrotnicy. Takie symboliczne zderzenie przeszłości z teraźniejszością na wspólnej płaszczyźnie. Tramwaj mimo, że pochodzi z przełomu lat 20/30-tych prezentuje się znakomicie i pięknie komponuję się z łódzką zabudową. Wspaniały widok i bardzo fajnie, że prężnie działający w Łodzi miłośnicy starych tramwajów ratują te zabytki i przywracają je do życia. To głównie dzięki nim możemy zobaczyć właśnie takie widoczki.

Technicznie: Zeiss Ikon Tenax II (1939) + Sonnar 2/4 cm. Fuji Acros Neopan 100, Ultrafin Plus 1+6.

Zobacz także:sobota, 01 lutego 2014, bolas

Polecane wpisy

Komentarze
2014/02/10 11:56:07
Z miłości do Łodzi nominowałam Cie do Liebster Blog Award- jeśli masz ochotę zapraszam po odbiór nagrody na meandyork.blog.pl/2014/02/10/liebster-blog-award/