Kategorie: Wszystkie | FotoVaria | O blogu i autorze | Rzut oka na Kresy | Łódź moje miasto
RSS
niedziela, 21 września 2008
O blogu i autorze

Nazywam się Bolek Rosiński. Urodziłem się w Łodzi latem 1981 roku. Wychowałem się i dorastałem na łódzkim Widzewie. Stamtąd pochodzi też znaczna część mojej rodziny, poniekąd losem związana z dziejami Widzewskiej Manufaktury. Łódź fascynowała mnie od dziecka, szczególnie jej stare zdjęcia. Z czasem zacząłem ją zwiedzać i odkrywać jej niesamowite oblicze.

Czuje się mocno związany z tym miastem. Jestem zafascynowany jego historią i obliczem, szczególnie tym dawnym obecnie po części przemijającym. Ten fakt przemijania skłonił mnie z resztą do rejestrowania odchodzącego oblicza Łodzi. Raczej mało znajdziecie tu zdjęć "pocztówkowych", wg mnie zdecydowanie ciekawsze jest oblicze dawnych imperiów potężnego miasta - fabryk, tkalni, przędzalni, pałacy, osiedli ... to wszystko jakoś przerwało w mieście niemalże do lat 90-tych, a teraz w obliczu zmian i rozwoju miasta gwałtownie się odmienia i w większości niestety odchodzi w niepamięć. 

 

Blog ma charakter hobbystyczny. Założyłem go w 2008 roku. Publikowane tu moje zdjęcia są efektem wielu spacerów i odkrywania miasta na nowo. Od mniej więcej marca 2009 roku praktycznie wszystkie publikowane tu zdjęcia to tradycyjne zdjęcia uzyskiwane analogowymi aparatami. Zdecydowana większość powstała przy użyciu aparatów przedwojennej produkcji, na tradycyjnych materiałach światłoczułych. Całość prezentowanych procesów wykonuję samemu. Tradycyjna fotografia i dawne techniki bardzo mi przypadły do gustu. Jestem również miłośnikiem dawnych aparatów, które staram się gromadzić w skromnym zbiorze. Początkowo blog poruszał też tematykę Kresów Wschodnich, jednak z czasem Łódź zdecydowanie przeważyła i obecnie publikuję tutaj tylko łódzkie zdjęcia.

Zapraszam wszystkich do skorzystania z możliwości podpięcia się do bloga przez Facebooka. Skorzystanie z opcji "lubię to" pozwala na bieżące śledzenie nowości na blogu. Na fanpage'u znajdziecie też inne moje zdjęcia łódzkie, szczególnie te które cykam telefonem. Często bowiem idąc przez miasto natrafiam na coś ciekawego, co wydaje mi się interesujące, jednak szkoda mi na to kliszy lub sprzęt analogowy nie da rady tego pokazać z różnych powodów (np braku czasu)- łapię to telefonem wtedy i wrzucam tylko tam.

Jako autor fotografii zastrzegam sobie wszelkie prawa do prac mojego autorstwa. Jeżeli ktoś chciałby je wykorzystać  we własnych celach zapraszam do kontaktu w celu ustalenia warunków.  Nie ma problemu z zamawianiem odbitek. Jeżeli komuś jakieś zdjęcie szczególnie przypadło do gustu istnieje możliwość zakupu. Jestem również otwarty na wszelkie propozycje prezentacji moich zdjęć w przestrzeni publicznej.| < Luty 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
Zakładki:
Fotografia:
O Kresach
O Łodzi:
Podróże:
Polecam:
Pozostałe miasta: